Usuwanie zmarszczek mimicznych polega na wstrzyknięciu preparatu w okolicę czoła i kurzych łapek. Działanie preparatu polega na tym, że blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a zatem zlikwidowanie zmarszczek w miejscach podania preparatu.
Do najczęściej spotykanych zastosowań z pewnością należy:
substancja podawana miejscowo i nie wywierająca wpływu na organizm jako całość. Nie zaleca się jednak jej stosowania w przypadku:
Nadmierna potliwość jest schorzeniem dotykającym 2-3 % populacji. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Wyzwalana jest przez czynniki termiczne, emocjonalne, smakowe, psychiczne oraz stres. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a największe nasilenie przypada na wiek 20-30 lat, a więc czas najwyższej aktywności towarzyskiej, osobistej oraz zawodowej. Pacjenci żyją w ciągłym poczuciu dyskomfortu emocjonalnego, braku pewności siebie i wstydu.
Zabieg z użyciem specjalnego preparatu może całkowicie zlikwidować potliwość dołów pachowych, dłoni i stóp. Jego mechanizm opiera się na zablokowaniu skurczu mięśni przywłośnych i w efekcie zahamowaniu opróżniania gruczołów potowych.
Zabieg wykonuje się z użyciem miejscowych preparatów znieczulających. Polega on na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu, przy użyciu cienkiej igły, rejonu o zwiększonej potliwości. Maksymalny efekt zabiegu pojawia się po 2-3 tygodniach i utrzymuje około 6-8 miesięcy, w niektórych przypadkach po kilku zabiegach dochodzi do całkowitego wyleczenia nadpotliwości.
Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów.
Najlepszym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest zastosowanie
iniekcji preparatami bezpiecznie je wypełniającymi np. kwasem
hialuronowym.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, w dużej ilości w skórze. Jego rolą jest nawilżenie skóry i stymulacja kolagenu. Niestety, z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze obniża się. Pojawiają się zmarszczki, skóra traci napięcie i jędrność.
Podany w iniekcji do skóry kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji. Wypełnia fałdy i zmarszczki, nawilża. Przywraca skórze utracony blask i jędrność.
Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne i prawie nie ma przeciwwskazań do ich zastosowania. Zabiegów z ich wykorzystaniem nie zaleca się jednak:
Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego trwa około 20 minut. Poprzedzony jest 40 minutowym znieczuleniem miejscowym specjalnym kremem. Preparaty podawane są do skóry za pomocą bardzo cienkich igieł, co dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego jest prawie bezbolesne. Gdy preparat zostaje wstrzyknięty w linie zmarszczki, bądź też np. w usta, objętość danego miejsca zostaje nieznacznie zwiększona, zaś zmarszczka wygładzona. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Końcowy efekt po około 3-4 tygodniach.
Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy oraz szyi. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych okolicach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Utrata objętości dotyczy przede wszystkim okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust, w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni.
Najmniej narażone są te okolice, w których tłuszcz prawie nie występuje – wokół oczu i ust.
Do przywrócenia utraconej objętości twarzy służą preparaty kwasu hialuronowego, hydroxyapatyt wapnia i kwas polimlekowy.
Wskazania:
Powiększanie ust
Najlepszym sposobem na powiększenie ust i ich korektę jest podanie iniekcyjne różnych preparatów wypełniających. Najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy, który skutecznie dodaje objętości naszym wargom, poprawia i koryguje kontur ust,podnosi opadające kąciki, nawilża. Jest bardzo bezpieczny. Zabieg trwa ok. 30 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym lub w znieczuleniu stomatologicznym.
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.
Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.
Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:
Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.
Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza. Rezultaty są natychmiastowe i długotrwałe.
Przeciwwskazania
Lipoliza jest nowoczesną bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji rozpuszczających w widoczną tkankę tłuszczową brzucha, bioder, ud, kolan, pośladków oraz podbródka i brody. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą się pozbyć miejscowej nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie uniknąć procedury chirurgicznej – liposukcji.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z nadmiernym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych jest niemożliwa do usunięcia. Lipoliza nie jest metodą odchudzania.
Najlepsze efekty estetyczne uzyskuje się podczas intralipoterapii podwójnego podbródka, bioder – tzw. bryczesów – oraz okolicy kolan. W przypadku brzucha możemy uzyskać redukcję obwodu o kilka centymetrów.
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.
Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.
Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.
Przeciwwskazania:
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.
Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.
Wskazania
Peptydowa terapia włosów – to unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawana w formie wkłuć.
Innowacyjność preparatu to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest w przypadkach takich jak m.in. wypadanie włosów związane ze stresem, sezonowe wypadanie włosów.
Wskazania
Osocze bogatoplytkowe | PRP
Fibryna bogatoplytkowa | I-PRF
PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materialy autologiczne, pozyskiwane z krwi wlasnej pacjenta. To koncentraty plytkowe zawierajace szereg czynników przyspieszajacych
angiogeneze, tj. tworzenie nowych naczyn krwionosnych oraz budowe nowych komórek.
Plytki krwi uwalniaja zawarte w sobie plytkowe czynniki
wzrostu, odpowiedzialne za stymulacje procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek.
Aktywuja one mezenchymalne komórki macierzyste,
osteoblasty, fibroblasty, komórki sródblonka oraz komórki
naskórka, a takze pobudzaja synteze kolagenu. Osocze bogatoplytkowe wprowadzone pod skóre szybko uwalnia duze stezenia czynników wzrostu, które inicjuja i podtrzymuja procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne dzialanie organizmu.
Fibryna bogatoplytkowa to koncentrat plytkowy nowej
generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzieki tej
strukturze plytki krwi sa dluzej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powoduja migracje mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania.
Wskazania do zabiegów
PRP | zabieg z osocza bogatopłytkowego
I-PRF | zabieg z fibryny bogatopłytkowej
Efekty zabiegu
Zabiegi z użyciem PRP i I-PRF stosuje się w celu
naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.
W efekcie skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszymzabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu).
Wypełnianie kwasem hialuronowym i hydroxyapatytem
Hydroxyapatyt wapnia jest substancją występującą naturalnie w ludzkich zębach i kościach. Jest on także głównym składnikiem preparatu Cristalys. Przeznaczony do modelowania konturu twarzy, grzbietów rąk, ramion, brzucha. Powoduje zwiększenie gęstości skóry, a także nie wpływając w nadmierny sposób na zwiększenie objętości poprawia jej struktury wyraźnie odmładzająco.
Mezoterapia
Patrz mezoterapia anty-aging.
Laseroterapia
- laser trakcyjny - patrz laser trakcyjny
- laser naczyniowy
Służy głównie do usuwania z dłoni plam starczych i posłonecznych. Potrzebne są najczęściej 2 sesje. Po zabiegu plamy wyraźnie ciemniej i "wykruszają się" po około tygodniu.
Laser frakcyjny
Technologia laserowa oparta jest na krysztale erbowo-jagowym (Er:Yag) dającym długość fali 2940 nm. Fala o takiej długości powoduje odparowanie (ablację) komórek. W porównaniu z klasycznymi laserami (lasery CO2 o długości fali 10 600 nm) zastosowanie lasera Er:Yag pozwala na uzyskanie mniejszego obrzęku pozabiegowego, szybszego gojenia, zmniejszenie możliwości bliznowacenia oraz zmninimalizowanie pozabiegowych przebarwień i odbarwień.
Technologia frakcyjna polega na frakcyjnej (częściowej) ablacji naskórka. Metoda ta pozostawia część naskórka nie zmienionego, co w efekcie powoduje mniejsze objawy uboczne po zabiegu, przyspiesza gojenie i polepsza komfort zabiegu. Technologia frakcyjna powoduje maksymalną stymulację produkcji kolagenu przy minimalnym termo-uszkodzeniu skóry. Istnieje możliwość doboru parametrów zabiegu indywidualnie dla każdego pacjenta poprzez dobór głębokości penetracji wiązki laserowej i gęstości zastosowanej energii (tzw. fluencja).
Wskazania do zabiegów:
Wskazania do zabiegów: